All
0-9
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
For animals - tierlieb Sanct Bernhard

tierlieb products
for dogs, cats
and horses

535 Products
160 g
4.85
4.85 of 5 stars
(274 ratings)

Swedish Bitters Herbs

160-g-Pack for 1,5 l bitters

9,53 €(for every 160g / 1 kg = 59,56 €)

Incl. VAT plus shipping costs

In stock

To the product page
150 capsules
4.77
4.77 of 5 stars
(235 ratings)

Sanct Bernhard Sport A-Z Capsules

150 capsules

10,03 €(for every 105g / 1 kg = 95,52 €) from 3 items
now only 8,92 €(for every 105g / 1 kg = 84,95 €)

Incl. VAT plus shipping costs

In stock

To the product page
500 tablets
4.77
4.77 of 5 stars
(78 ratings)

tierlieb Zinc tablets for horses

500 tablets

16,82 €(for every 428g / 1 kg = 39,30 €) from 3 items
now only 15,14 €(for every 428g / 1 kg = 35,37 €)

Incl. VAT plus shipping costs

In stock

To the product page
100 ml
4.68
4.68 of 5 stars
(324 ratings)

Jojoba Skin Care Cream for Men

100-ml-jar

7,56 €(for every 100ml / 1 litre = 75,60 €)

Incl. VAT plus shipping costs

In stock

To the product page
150 ml
4.7
4.7 of 5 stars
(253 ratings)

Nettle Hair Tonic

150 ml

5,54 €(for every 150ml / 1 litre = 36,93 €)

Incl. VAT plus shipping costs

In stock

To the product page
30 ml
4.75
4.75 of 5 stars
(382 ratings)

Eucalyptus oil / Ethereal Oil

30-ml-flask

4,54 €(for every 30ml / 1 litre = 151,33 €)

Incl. VAT plus shipping costs

In stock

To the product page
1 litre
4.93
4.93 of 5 stars
(55 ratings)

tierlieb Hemp oil 1 litre

1000 ml

20,75 €(for every 1000ml / 1 litre = 20,75 €)

Incl. VAT plus shipping costs

In stock

To the product page
750 g
DE-ÖKO-001
4.76
4.76 of 5 stars
(103 ratings)

Organic Hemp Protein Powder

750 g

15,14 €(for every 750g / 1 kg = 20,19 €)

Incl. VAT plus shipping costs

In stock

To the product page
100 ml
4.72
4.72 of 5 stars
(432 ratings)

Ginseng Toothpaste

100-ml-tube

3,83 €(for every 100ml / 1 litre = 38,30 €) from 3 items
now only 3,53 €(for every 100ml / 1 litre = 35,30 €)

Incl. VAT plus shipping costs

In stock

To the product page
500 ml
4.61
4.61 of 5 stars
(372 ratings)

Ice Gel

500 ml

7,74 €(for every 500ml / 1 litre = 15,48 €)

Incl. VAT plus shipping costs

In stock

To the product page
*For standard deliveries (USA)

About the topic


 

tierlieb Sanct Bernhard – the range especially for animals!

We have long included supplementary feedstuffs and care substances in our product range for the benefit of your beloved four-legged companions. As with us people, animals also require an optimum supply of vital substances - for example for cartilage and joints.

To improve your overview, we have collected the previous and the new products for animals under the brand "tierlieb".

In this way, not only can you support your own health when purchasing suitable products, but also the health of your dog, horse or cat.

Bulk discount

German qualityService in English

Any questions or suggestions? Our customer service is available to you in English.

To the contact form

This website uses cookies

We use cookies to display the correct content for your language and devices (Required), to present content selected for you (Preferences), to analyse the visits to our website (Statistics) and to be able to offer you our best special offers on other websites (Marketing).

By clicking on "Accept all" you agree to the use of cookies. You can select cookies individually and accept them by clicking on "Save configuration". You can change or revoke your cookie settings at any time in the footer under "Cookie settings". Detailed information can be found in our privacy policy.

Imprint | Privacy Policy

These cookies are necessary for the functionality of our website and cannot be disabled (e.g. SessionCookies).

These cookies make it possible, among other things, to show you your previously viewed products and recommend similar products. You will find further information in our privacy policy and that of the respective provider.

These cookies help us understand how visitors interact with our website. The information is collected and analysed anonymously. Depending on the tool, one or more cookies from the same provider are set. You will find further information in our privacy policy and that of the respective provider.

We need these cookies in order to show you our advertising on other websites, for example. If you deactivate them, you will see other ads instead. You will find further information in our privacy policy and that of the respective provider.

These cookies are used to provide you with an additional service on our website. You will find further information in our data protection policy and that of the respective provider.